2024. gada 29. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Azimuts OK –Sm BJSS sportistiem medaļu birums „Cēsu rudenī”

2019.gada Latvijas kausa sezona orientēšanās sportā strauji tuvojas noslēgumam. 21.septembrī Pārgaujas novada “Muižniekos”, kur sacensības norisinājās arī pagājušajā gadā, jau 52. reizi tika aizvadīts “Cēsu rudens”. Šogad dalībniekiem bija iespējams iepazīt nedaudz citu šī apvidus daļu ar lēzenākām reljefa formām.

Sacensībās piedalījās arī kupls skaits Azimuts OK-Sm BJSS sportistu. Uzvaru  izcīnīja SmBJSS sportiste Agnese Jaunmuktāne grupā S-16. Otrajās vietās grundzālietis  Artūrs Pauliņš (V21E), Otārs Putrālis (V-45) un Vita Cīrule (S-50). Mūsējiem liels skaits trešo vietu. Tas izdevās Hugo Pakalnam (V-8), Zandai Stabiņai (S-18), Ievai Godiņai (S-40), Mārtiņam Godiņam (V-45), Guntai Dudelei (S-55), Aldim Lapiņam (V-65) un Agrim Kronbergam  (V-70).

Labāko desmitniekā savās grupās,  izcīnot ceturtās vietas, ierindojās Matīss Slikšjānis (V21E) un Elīna Skopāne (S-2), piektās vietas Laura Savicka (S21E), Laima Puriņa (S-8),Dace Ikšele (S-50) un Jānis Biezais (V-65), sestās vietas Dārta Pauliņa (S-8) un Māris Stabiņš (V-50),  septītā vieta Rubens Pāvils Šulcs (V21A),  astotās vietas   Matīss Kalniņš (V-12) un Māris Zeiļuks (V-40), devītās vietas Arvīds Nulle (V-8), Jānis Nulle (V-50) un Anda Jaunmuktāne (S-16), desmitās vietas Roberts Zirdziņš (V-8) un Ramona Puriņa (S-8).

Otra Smiltenes novada orientēšanās kluba Būdaskalns pārstāve Aiga Tarasova izcīnīja uzvaru grupā (S21B).

Sacensību otrajā dienā tika aizvadīts pēdējais Latvijas stafešu kausa posms – “Cēsu rudens stafetes”. 22.septembrī nebaidoties no lietainajiem  un drēgnajiem laika apstākļiem  Azimuts OK- Sm BJSS sešas stafešu komandas pārstāvēja sporta klubu Latvijas kausa stafetēs Cēsu apkaimē. Pie godalgām tika piecas komandas, izcīnot gan zelta gan sudraba godalgas.

Vismazākais laiks bija jāgaida līdz S-12 komandas triumfa brīdim. Lai veiktu trīs stafetes posmus mūsu meitenēm pietika ar 1:25:54. Viņām izdevās pārspēt otrās vietas ieguvējas no Jelgavas par gandrīz piecām minūtēm un trešās vietas ieguvējas no Siguldas par vairāk kā trīspadsmit minūtēm. Komandā etapu secībā startēja Anete Stabiņa, Marta Morīte, Kitija Abula.  Ar šo uzvaru grundzālietes sagādāja lielisku dāvanu savam trenerim Mārim vārda dienā. Uzvara izcīnīta deviņu komandu konkurencē.

Interesanta izvērtās V-145 grupas vīru cīņa. Kur pateicoties Daiņa Bormaņa un Mārtiņa Godiņa centieniem, izdevās sasmelt Māra Stabiņa pirmajā etapā izlieto un ar piecu sekunžu pārsvaru pār Kuldīgas Taka TOK komandu izcīnīt pirmo vietu. Tūlīt aiz kuldīdzniekiem finišēja arī Ausekļa komanda. Azimuta otrā komanda ar  Aigaru Savicki, Aigaru Dudeli un Juri Rudīti sastāvā finišēja piektajā vietā.

Šīs vecuma grupas sievietēm Azimuta komandai ar Videgu Gaigalu, Guntu Dudeli un Ievu Godiņu sastāvā otrā vieta. Viņām šī vieta  deviņu komandu konkurencē izcīnīta sīvā cīņā ar Ozona komandu, ko izdevās pārspēt par 27 sekundēm.

Otro vietu 13 komandu konkurencē, mazliet vairāk par minūti piekāpjoties Ogres komandai, izcīnīja Azimuta Elites vīru komanda. Tajā startēja Matīss Slikšjānis, Otārs Putrālis un Artūrs Pauliņš.  22 sekundes aiz viņiem finišēja Saldus komanda. Šajā grupā Būdaskalna komanda ar Anatoliju Tarasovu,  Jāni  Dudeli un  Jurģi Dudeli sastāvā izcīnīja septīto vietu.

Otrā vieta  arī W-16 grupas Smiltenes BJSS meitenēm Agnesei Jaunmuktānei, Tīnai Deinai Kukurītei un Andai Jaunmuktānei.

Priecājamies kopā ar sportistiem un novēlam panākumus arī turpmāk!