2020. gada 30. nov.
A- A A+
Viegli lasīt

Brīvprātīgo palīdzības tīkls risku grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informē  par brīvprātīgo palīdzības tīklu pārtikas piegādēm risku grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā.

Marta izskaņā Latvijā norisinājās virtuālais hakatons HackForce, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās – brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas palīdz ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā, vai atrodas mājās karantīnā, kā arī palīdz ar suņu izvešanu pastaigās un miskastes iznešanu.

Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājas lapu https://paliec-majas.lv/

“Uzskatām, ka informācijas izplatīšanai ir īpaši būtiska nozīme epidēmijas risku mazināšanā. Situācijā, kad epidēmija skars novadus, iedzīvotājiem ir jābūt plaši pieejamai informācijai par to, kur vērsties nestandarta situācijās. Paliec-majas.lv jau sadarbojas ar Latvijas Samariešu apvienību, attīsta korporatīvos piedāvājumus dažādām grupām, tai skaitā cilvēkiem, kas krīzes rezultātā palikuši bez ienākumiem, bet nav ieguvuši noteiktos atbalsta statusus”

Par kustību #paliecmājās:

#paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā, tāpēc preču piegāde ir bez maksas, un par samaksu par precēm individuāli jāvienojas ar brīvprātīgo, kas sniedz palīdzību. #paliecmājās projekts tika ierindots starp pieciem labākajiem HackForce hakatonā, saņemot atbalstu no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Ekonomikas ministrijas un uzņēmumiem Latvijas Mobilais telefons, Swedbank, Ubiquity, TechHub Riga, Microsoft un Ogilvy. Partneri: Sonido zvanu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Paēdušai Latvijai un Mobilly.

https://paliec-majas.lv/

 

Informāciju sagatavoja:

Vita Krieviņa

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

 

KalendārsSlider