2020. gada 22. febr.
A- A A+
Viegli lasīt

Daigas Gulbes darba gadu jubilejas koncerts “25 gadi dejā”

Enerģiski dejotāji aizkulisēs, smaidu pilna zāle un patiess saviļņojums ir tas, kas raksturo notikumus Smiltenes Kultūras centrā septembra izskaņā.

28.septembrī, plkst. 18:00 Smiltenes Kultūras centrā tika izdejots brīnišķīgs un  sirsnīgs koncerts “25 gadi dejā”. Koncerts notika par godu Daigas Gulbes 25 darba gadu jubilejai. Šajā pasākumā piedalījās lielākā daļa esoši un izbijuši tautasdeju mīļotāji, kuri ir šo gadu gaitā dejojuši Daigas uzraudzībā – bijušie un esošie Grundzāles kolektīvu “Rieda”un “Riedēni” dejotāji, Daigas esošais TDK “Rība” un uz us speciāli šo pasākumu tapusī apvienība “Ex Riedēni”. Koncertā tika izdejotas dejas, kas gadu gaitā iemīlētas, ar kurām ir gūti lielākie panākumi un, kas ir bijušas kā dejotāju un kolektīva sirdsdejas.

“Šī koncerta galvenā ideja un mērķis bija savākt manus dejotājus kopā, lai atkal visi varam atcerēties tos skaistos gadus un dejas, kas ir izdzīvoti un izdejoti” tā saka D.Gulbe. Koncerts pavisam noteikti izdevās vien tāpēc, ka tas notika Daigas dzimtajā pusē, kas ļāva šo visu jubileju izdzīvot un izjust vēl vairāk. Sajūtas bija gluži, kā atgriezties pagātnē. Daiga saka: “Tas ir neaprakstāmi, kas notika, es nebiju domājusi, ka šis viss izveidosies tik grandiozi, biju domājusi sanākt kopā un uzdejot, bet paši dejotāji šo visu izveidoja daudz plašāk un greznāk. Kā viņi paši teica, ja darām tad ne tikai uz 100%, bet gan uz 200% un vairāk, un priekš manis tas bija vairāk nekā izcili. Tas bija vārdiem neaprakstāmi!”

Daiga vēlas pateikties ikvienam, kas piedalījās šī pasākuma tapšanā, kas bija kopā ar viņu un atbalstīja. “Jūs esat tik daudz, kam vēlos pateikt paldies par visu, kas ir padarījis šos gadus un koncertu par neaizmirstamu notikumu manā dzīvē” pateicas D.Gulbe.

“Pasākuma burvība bija ne tikai repertuārs, kuru izbaudīja gan paši dejotāji, gan zālē sēdošie, bet gan tas, ka Daiga spēja apvienot cilvēkus tikai vienreiz uzrunājot, kas rezultējās četros kolektīvos uz skatuves. Un mēs to izdarījām dažu mēģinājumu laikā. Tās laikam ir tās lietas, kuras parāda gan Daigas profesionalitāti gan to, kā gadu gaitā ir iemācījusi tautu dejas iemīlēt ļoti daudziem cilvēkiem, kuri nevilcinoties bija gatavi iesaistīties koncerta tapšanā. Es apbrīnoju šo Daigas spēju likt iemīlēt dejas soļus cilvēkiem, kuri pat iepriekš nekad nedomāja, kad kādreiz varētu polkā lēkt pa skatuvi”. Tā viens no bijušajiem VPDK “Rieda” un esošais TDK “Rība” dejotājs Emīls Salmiņš.

Gints Kukainis: “Deja man vienmēr ir bijusi īpaša, daudzi patīkami dzīves notikumi notikuši tieši pateicoties dejai! Līdz ar to izdzirdot ideju par koncertu, ar iespēju uzdejot visiem, kuri kādreiz to darījuši es nevarēju atturēties! Manuprāt, tas izdevās lieliski, Daiga Gulbe ne vien spilgti atzīmēja savus 25.gadus dejā, bet arī radīja svētkus mums visiem dejotājiem, Paldies viņai!!!”

Elīna Kovala ieradās speciāli uz pasākumu no gandrīz tālākā Eiropas dienvidu punkta Marbellas, Spānijā : “Man vispār vienmēr paticis dziedāt, bet tā netīšām ceļi krustojās ar Daigu un  RIEDU, un iemīlēju deju reizēm pat vairāk, ne tikai dēļ skaistiem rakstiem, soļiem, tērpiem, bet arī tās saliedētības sajūtas deju kolektīvā! Daigai piemīt mistisks, un neizskaidrojams, vārdos neaprakstāms, bet ļoti mīļš un silts, ģimenisks enerģētisks spēks! Kad uzzināju, ka būs Daigas 25 darba gadu jubilejas koncerts, mamma man sūtīja dažus video un bildes no pirmajiem mēģinājumiem, un man bija tāda īsta latvieša baltā skaudība uz visiem, kas tur bija, un pašai gribējās būt kopā uz skatuves deju ritmos. Palaimējās, ka darbā arī saprata šī pasākuma nopietnību, un mani palaida. Jau uzreiz pēc pasākuma man naktī nācās doties atpakaļ, bet sasmelts tik daudz prieka, labu vārdu, mīļuma, enerģijas, ka pietiks ilgākam laikam! Sirdī Tuva ne tikai pati Daiga, bet ari ikviens no dejotājiem, tāpēc ceru uz drīzu atkal sadejošanu kopā.”

Emīls Salmiņš

Foto:A.Melderis

Ceļvedis
Slider