2021. gada 13. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji “Gada brīvprātīgais 2020”

5.decembrī, Starptautiskajā brīvprātīgo dienā, jau septīto gadu pēc kārtas tika godināti gada čaklākie brīvprātīgā darba veicēji, organizētāji un brīvprātībai draudzīgākās pašvaldības. Svinīgā godināšana šoreiz norisinājās attālināti, tās ierakstu iespējams noskatīties NVA mājaslapā (www.nva.gov.lv) un vietnē www.brivpratigie.lv.

 

Godināšanai “Gada brīvprātīgais 2020” tika pieteikti 135 brīvprātīgie, 17 nevalstiskās organizācijas un 2 pašvaldības. Izvērtējot visus pieteikumus, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izveidota ekspertu žūrija nolēma godināt 5 brīvprātīgos, 2 nevalstiskās organizācijas un 1 pašvaldību.

 

No sirds sveicam godināmos un izsakām vislielāko pateicību visai Latvijas brīvprātīgo saimei!

 

“Gada brīvprātīgais 2020” titula ieguvēji:

Agnese Blūmenfelde (Rīga), sešu bērnu māmiņa, kā brīvprātīgā palīdz grūtībās nonākušām ģimenēm, palīdz jauniešiem ar ierobežotām iespējām un invaliditāti iekļauties sabiedrībā, gādā par bezpalīdzīgiem dzīvnieciņiem.

Jaunpils pašvaldības policijas brīvprātīgais palīgs Arvīns Dārziņš kopš 1970. gada rūpējies par sabiedrisko kārtību un iedzīvotāju drošību, brīvprātīgo darbā iesaistot arī savu ģimeni. “Kamēr varu, tikmēr darīšu,” saka Arvīns.

Ilze Neimane – Nešpora (Rīga) rīkoja akcijas “Svētku galds” un “Galds savējiem”, kurās iesaistījusi daudzus brīvprātīgos, lai ar restorānu, pārtikas preču ražotāju un piegādātāju palīdzību sarūpētu vairāk nekā 60 000 siltas un gardas maltītes mediķiem, paliatīvās aprūpes pacientiem un darbiniekiem.

Ligita Dalinkēviča (Rīga) brīvprātīgo darbu veic Valsts sociālās aprūpes centrā, darbojas ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kopīgi apgūst dažādas prasmes, veido un apmeklē pasākumus, palīdz bērniem socializēties, arī pati apgūst zīmju valodu. 

Marta Čukure (Aloja) jau daudzus gadus darbojas Alojas jauniešu domē, organizē un vada kvalitatīvus un interesantus kultūras pasākumus, pierādot – ja grib, tad var visu!

 

Biedrība “LiveIntegro” (Rīga) Natāļjas Novikovas vadībā jau 5 gadu garumā popularizē parasportu un aktīvi iesaista tajā bērnus un jauniešus ar kustību traucējumiem, organizē sporta pasākumus visā Latvijā un regulāri piesaista arvien jaunus brīvprātīgos.

Biedrība “Paliec mājās” darbojas visā Latvijā, palīdzot tiem, kam šī gada neparastie apstākļi krietni samazinājuši iespēju pārvietoties un komunicēt ar līdzcilvēkiem. Ar brīvprātīgo palīdzību tiek piegādāta pārtika, saimniecībā nepieciešamās preces, bieži dāvājot tik svarīgu šajā laikā emocionālo atbalstu senioriem, kā arī līdzcilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā.

 

Kokneses novada pašvaldība regulāri un aktīvi atbalsta novada brīvprātīgo organizāciju iniciatīvas, brīvprātīgo darbību, īsteno jaunas iniciatīvas sabiedrības iesaistīšanā brīvprātīgo darbā.

 

Brīvprātīgā darba veicēju un organizatoru godināšanu “Gada brīvprātīgais 2020” organizēja Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar Valmieras novada fondu, Izglītības un zinātnes ministriju, Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļu, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, biedrību “Latvijas Jaunatnes padome”, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

 

Video stāsti par katra “Gada brīvprātīgais 2020” titula saņēmēju un viņa veikumu sabiedrības labā būs atrodami brivpratigie.lv Facebook lapā.

KalendārsSlider