2024. gada 28. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Krīgers un Pētersone elites grupās izcīna trešās vietas UEC Eiropas kausa 5. posmā

Sestdien, 4.maijā Norvēģijas pilsētā Rādē aizvadītajā UEC Eiropas BMX kausa 5. posmā vīru elitē trešo vietu izcīnīja Kristens Krīgers, kamēr junioru puišu grupā otrā pozīcija Edvardam Glāzeram. Sieviešu elites grupā trešā vieta Vinetai Pētersonei.

UEC Eiropas BMX kausa sezona ar piektā un sestā posmā sacensībās dažādās vecuma un meistarības grupās šīs nedēļas nogalē turpinās Norvēģijas pilsētas Rādes trasē. Dalībnieku vidū bija arī 21 Latvijas sportists.

Elites vīru grupā kā vienīgais no Latvijas braucējiem līdz dienas lielajam finālam aizkļuva “Mītavas kumeļi/ StayStrong Latvia” pārstāvis Kristens Krīgers. Pusfinālā trenera Ivo Lakuča audzēknis izcīnīja trešo vietu. Arī lielajā finālā Krīgers jau pēc starta izvirzījās trešajā vietā, ko stabili nosargāja līd finišam. Uzvarēja Edijs Klerts no Francijas. Pusfinālā sacensības noslēdza Filips Krists Rozītis (“BMX Rīga”) un Mikus Dāvids Strazdiņš (“Tālava VBSS/ Thrill Factory”).

Dāmu elitē uzvarētāja tika noteikta trīs braucienu summā. Trešo vietu izcīnīt izdevās Vinetai Pētersonei (Smiltenes BJSS/ “Thrill Factory”), kamēr uzvaras laurus plūca Paula Raisa no Brazīlijas. Vanesai Buldinskai (“Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS) septītā vieta.

Junioru konkurencē lielajā finālā iekļuva uzreiz divi latvieši – Edvards Glāzers (“Tālava VBSS/ Thrill Factory”) un Niks Rožukalns (Saldus BMX klubs “Ozolēni”/ “8 Line team Riga”). Līdz finālam Glāzers uzvarēja visus dienas braucienus, kamēr Rožukalnam pusfinālā ceturtā pozīcija.

Izšķirošajā dienas braucienā par godalgām no starta vadībā izvirzījās Glāzers, kamēr Rožukalns izkaroja otro vietu. Pirmās taisnes lielajā lēcienā vairāki konkurenti piedzīvoja kritienus. Tikmēr savu uzņemto ritumu bija spiests pazaudēt arī Rožukalns. Trases otrajā daļā vienam no konkurentiem izdevās apsteigt Glāzeru. Trenera Olafa Lakuča audzēknis finišēja otrajā vietā. Tikmēr savā pirmajā junioru Eiropas kausa finālā Rožukalns ieņēma piekto vietu.

Sekmīgs sniegums arī citu vecuma un meistarību grupu Latvijas braucējiem. B14 grupā pārliecinoši uzvarēja Mikus Freimanis(“StayStrong Latvia/ BMX Rīga RRS”), kamēr Gustavam Sūnam septītā vieta. B15/16 jauniešu grupā piekto vietu ieguva Edvards Emīls Liberts (“BMX Mārupe”). Dramatiskā cīņā otro vietu M25/29 grupā ieguva Freimaņa komandas biedrs Viesturs Morozs.

Savu uzvaru sēriju B13 grupā turpināja “StayStrong Latvia/ BMX Rīga RRS” talantīgais sportists Edgars Langmanis. Trenera Jāņa Lapsiņa audzēknis nostiprinājās kopvērtējuma vadībā. Sekmīgs starts arī “BMX Mārupe” braucējam Edgaram Regdiņam, kurš izcīnīja trešo vietu. Meiteņu G13/14 grupā otro vietu ieguva “Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS jaunā braucēja Paula Zavinska.