2021. gada 11. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Leģendas dzimšana – R.Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā

Ievērībai – pasākums ir pārcelts no 1. maija uz 2021. gada 10.novembri

(sākotnēji pasākums tika pārcelts no 2020. gada 8. aprīļa uz 2020. gada 15. novembri). Iegādātās biļetes varēs izmantot pārceltajā datumā.  Aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai biļešu paradīzes mājas lapā.

15. novembrī plkst. 19:00 Smiltenes novada Kultūras centra lielajā zālē būs skatāms emocionāls un krāšņs uzvedums par Maestro Raimonda Paula jaunību un muzikālās darbības pirmsākumiem muzikālā iestudējumā “Leģendas dzimšana”. Uzvedumā piedalās iemīļoti dziedātāji, aktieri un pavadošā grupa.  

Uzvedumā “Leģendas dzimšana” piedalās: Gints Andžāns vai Mārtiņš Egliens, Juris Jope, Ieva Sutugova, Aija Vītoliņa, Līga Kupča, Jēkabs Ludvigs Kalmanis (The Ludvig), Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks, kā arī izcili mūziķi – Anatolijs Livča (klavieres), Indriķis Veitners (klarnete, saksofons), Viktors Veličko (kontrabass), Mareks Logins (sitamie instrumenti). Tas aptver laika posmu no pirmās Maestro radītās dziesmas, līdz pat pirmajiem lielajiem panākumiem ar dziesmu «Mežrozīte». Izrāde stāsta par Maestro jaunību, viņa muzicēšanu klubos un restorānos, par to, kā veidojās viņa muzikālā gaume un meistarība. Izrādē skatītājus priecēs Raimondam Paulam raksturīgais humors, ironija un pasaules redzējums.

Raimonda Paula dziesmas izrādē skan pamīšus ar pasaules hitiem, kurus Maestro savulaik atskaņoja, krogos un restorānos. Tieši restorāni un krogi padomju laikos bija vienīgās skatuves, no kurām varēja atskaņot pasaules muzikālās pērles – Elingtona, Geršvina, Šīringa darbus, kurus šodien savos repertuāros iekļauj pasaules slavenākie orķestri un mūziķi. Izrāde uzbur skatītājiem piecdesmito un sešdesmito gadu atmosfēru ar padomju dzīves kurioziem un paradoksiem, reizē atklājot tā laika muzikālo burvību. Skatītājiem atmiņā tiks atsaukta Oktobra tilta celtniecība, zvejas traleri Atlantijas viļņos, pa radio skanošā un apslāpētā “Amerikas Balss” un daudzi citi notikumi. Gaidāms īpašs pirmatskaņojums dziesmai “Melodijas sirds” ar Maestro paša mūziku. Šī skaistā melodija savulaik skanēja filmā “Teātris” un pats autors to bieži atskaņo savos instrumentālajos koncertos. Tagad no tās ir radīta brīnišķīga dziesma, kura izrādē izskan kā visu mūsu veltījums komponistam. Pazīstamas personības, kas izrādi apmeklēja Rīgā, neslēpa savu aizkustinājumu un asaras dziesmas atskaņošanas laikā.

Īpašu noskaņu rada divi maestro tēli, kas uz skatuves atrodas vienlaikus: viens – visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš vada izrādi. Skatītāji izrādē atpazīs pirmos Raimonda Paula dziesmu izpildītājus – Margaritu Vilcāni, Edgaru Zveju, Ojāru Grīnbergu, Valentīnu Butāni… Taču tas vēl nav viss – izrādei ir izveidota mūzikliem raksturīga horeogrāfija, kuru vērot ir ārkārtīgi interesanti, jo visi dalībnieki vienlaikus piedalās izrāde, kļūstot gan par dziedātājiem, gan par sarīkojuma, restorāna un koncerta viesiem. Horeogrāfija katrai dziesmai piešķir jaunu, plašāk interpretējamu un pārdomātu saturu.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Sīkāk par izrādi stāsta tās veidotāji.

 

 

Producente – Laila Ilze Purmaliete

 

Informāciju sagatavoja

Alise Lilientāle

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

[email protected]

 

 

*Pasākuma organizators ir Smiltenes pilsētas Kultūras centrs. Organizators var izdarīt foto un video uzņēmumus pasākuma norises vietā vai tuvākajā apkārtnē (tostarp pie ieejas). Ja Jūs ierodaties pasākuma vietā, Jūs apzināties, ka Jūsu attēls var tikt uzņemts un apstrādāts turpmākajiem publicitātes mērķiem. Organizators ir publiska institūcija, kurai ir pienākums informēt sabiedrību par publisku līdzekļu finansētām aktivitātēm. Organizators neapstrādās Jūsu personas datus, ja Jūs neatradīsieties pasākuma tuvumā.

 

 

Kalendārs

Slider