2024. gada 28. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Marksa labo personisko rekordu, izcīnot otro vietu Latvijas čempionātā 60 metru barjerskrējienā

Kuldīgā  aizvadīts Latvijas ziemas čempionāts vieglatlētikā U18 un U20 vecuma grupās. Meiteņu U18 grupā 60 metru barjerskrējienā, sasniedzot jaunu personisko rekordu, otro vietu izcīnīja Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlēte Marta Marksa. Šajā pat vecuma konkurencē puišiem ar jaunu personisko rekordu ceturto vietu guva Dāvis Krauklis.

Šī gada Latvijas čempionāts U18 un U20 vecuma grupās puišiem, kā arī meitenēm, norisinājās skaistajā Kurzemes pilsētā Kuldīgā, kur atrodas šobrīd modernākā vieglatlētikas manēža mūsu valstī. Nozīmīgajās sacensībās trenera Guntara Marksa vadībā startēja arī četri Smiltenes bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, kuri visi ņēma dalību 60 metru barjerskrējienā, bet Matīss Velps sacentās arī lodes grūšanas sacensībās.

Vienas no nozīmīgākajām sezonas sacensībām šīs bija aizvadītā gada ziemas un vasaras valsts čempionei barjerskrējienā Martai Marksai. Vispirms smilteniete uzrādīja otro labāko rezultātu savā priekšskrējienā. Pie tam, tas tika izdarīts ar jaunu personisko rekordu – 8,72 sekundes. Ātrāk skrēja tikai par gadu vecākā jūrmalniece Kristīne Blaževiča (8,59 sekundes).

Vēl sekmīgāks Martai Marksai padevās finālskrējiens, kurā talantīgā sportiste savu rekordu uzlaboja vēl vairāk. Finišējot pēc 8,63 sekundēm, viņa izcīnīja sudraba medaļu. Uzvarēja Blaževiča, kura skrēja tieši par vienu sekundes desmitdaļu ātrāk. Trešo vietu tikmēr izcīnīja Luīza Dārta Sietiņa (8,87 sekundes).

Šajā pat vecuma grupā puišiem 60 metru barjerskrējienā startēja divi Smiltenes BJSS sportisti – Dāvis Krauklis un Jānis Sausais. Krauklis, kura pamatdisciplīna ir šķēpa mešana, uzvarēja savā priekšskrējienā, sasniedzot rezultātu 8,75 sekundes. Nedaudz līdz iekļūšanai finālā pietrūka Sausajam, kurš savā skrējienā finišēja trešajā vietā ar laiku 9,09 sekundes.

Lielajā finālā Dāvis Krauklis izcīnīja ceturto vietu. Sportists sasniedza arī jaunu personisko rekordu, kas tagad ir 8,70 sekundes. Uzvaru svinēja mājinieks Kristiāns Skuruls (8,36 sekundes). Jānim Sausajam tikmēr septītā vieta ar jaunu personisko rekordu (9,09 sekundes).

Tikmēr šī brīža Smiltenes novada labākais šķēpa metējs Matīss Velps barjerskrējienā savā priekšskrējienā uzrādīja piekto rezultātu – 8,84 sekundes. Sacensību noslēgumā tas deva septīto vietu.

Lodes grūšanas sacensībās smiltenietis savu labāko rezultātu sasniedza piektajā no sešiem mēģinājumiem. Lode piezemējās pie 12,62 metru atzīmes. Tas desmit sportistu konkurencē deva sesto vietu. Uzvarēja Reinis Nungurs, kura rezultāts 15,50 metri. Abās disciplīnās Matīss laboja savus personiskos rekordus.