2021. gada 25. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Noslēdzies projekts “Gudra izaugsme: Smiltenes novada muzeja ekspozīcijas dizaina stratēģija”

Ar Vidzemes kultūras programmas atbalstu Smiltenes novada dome īstenojusi projektu “Gudra izaugsme: Smiltenes novada muzeja ekspozīcijas dizaina stratēģija”, kura mērķis – izstrādāt Smiltenes novada muzeja ekspozīcijas dizaina stratēģiju, balstoties uz muzeja vispārējās situācijas, nākotnes perspektīvu un ekspozīcijas konceptuālā satura analīzi. Ekspozīcijas dizaina stratēģijas ietvaros tika veikta vispārējās situācijas analīze par ekspozīcijas pielietojumu un problēmām, par tās konceptuālo saturu, nākotnes perspektīvām un attīstības virzieniem, kā arī tika definēta ekspozīcijas auditorija un dizaina mērķi.

Muzeja ekspozīcijas dizaina stratēģijas izstrāde veicinās muzeja misijas sekmīgu īstenošanu, muzeja attīstības vīzijas pilnveidošanu, Mēru muižas kompleksa kā tūrisma objekta attīstību, kā arī kalpos par priekšnosacījumu ekspozīcijas koncepcijas izstrādei un ekspozīcijas realizācijai. Šo pasākumu kopums ilgtermiņā veicinās muižas kompleksa vienota koptēla izveidi, sekmēs Smiltenes novada kultūras mantojuma saglabāšanu un popularizēšanu, vienlaikus dodot iespēju muzejā realizēt aktuālās tendences muzeju jomā. Muzeja ekspozīcijas dizaina stratēģiju izstrādāja SIA “Taktila”.

Projekta kopējās izmaksas ir 4840,00 EUR, no kurām 2000,00 EUR ir Vidzemes kultūras programmas līdzfinansējums un 2840,00 EUR Smiltenes novada domes finansējums.

 

Informāciju sagatavoja,

Ieva Miķe

Smiltenes novada muzeja vadītāja

 

FOTO: Evija Ziemiņa 

KalendārsSlider