2020. gada 23. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Palsmanes baznīcā realizēs projektus

Palsmanes sabiedrībai vienmēr ir rūpējis pagasta vizuālais tēls. Viens no pagasta simboliem ir Palsmanes ev.lut.baznīca, kura jau 200 gadus ir kopā ar palsmaniešiem un slejas pretīm debesīm, līdz ar to varam būt pateicīgi, ka drīzumā tiks uzsākti darbi pie nozīmīgu baznīcas elementu un priekšmetu izpētes, restaurācijas.

Palsmanes baznīcā tuvākais pusgads paies spraigos darbos. Biedrība „Māsas Veronikas” sadarbībā  ar Latvijas Nacionālā vēstures muzeja speciālistiem  veiks Palsmanes baznīcas rituālu priekšmetu izpēti- mikroķīmisko, termogrāfisko, stratigrafisko analīzi un foto mikroskopiju, lai turpmāk veiktu to restaurāciju. Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds (VKKF) ar 196.00 euro.

Savukārt, nodibinājums Rietumu Bankas labdarības fonds ir piešķīris 5000.00 euro atlārgleznas ‘’Kristus Ģetzemanes dārzā’’ (autors R.Wessely, 1881.g.) restaurācijai un Palsmanes ev.lut. baznīcas sakristejas divu logu restaurācijai.

Pašlaik norit nepieciešamo dokumentu sakārtošana, lai pavisam drīz sāktos plānotie darbi.

Vēršam uzmanību, ka restaurācijas laikā apskatei nebūs pieejama altārglezna. Atvainojamies baznīcas apmeklētājiem, par sagādātajām neērtībām!

Inita Zaharčuka
biedrības “Māsas Veronikas” vadītāja

Slider