2020. gada 9. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Pasaules Dabas Fonds aicina pievienoties Zemes stundai

24. martā visā pasaulē tiks svinēta Zemes stunda, kuras laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iedzīvotāji, pašvaldības, organizācijas un uzņēmumi tiek aicināti uz stundu izslēgt gaismu, tādējādi simboliski demonstrējot rūpes par vidi un klimata pārmaiņu ierobežošanu.

“Vides problēmas visā pasaulē aizvien aktualizējas un šie jautājumi ir svarīga tēma visdažādākā līmeņa starptautiskos procesos. Latvija nav vientuļa sala. Taču joprojām diskusijās par valsts attīstības perspektīvam un lēmumu pieņemšanā vide un vides problēmas ir otršķirīgas. Modernā sabiedrībā vides un ekonomiskās intereses nav nošķiramas, un ekonomiskā attīstība nedrīkst nonākt pretrunā ar vides  vajadzībām,” akcentē Pasaules Dabas Fonda (PDF) direktors Jānis Rozītis.

“Tetra Pak jau trešo gadu atbalsta Zemes stundu, jo mūs vieno pārliecība – katrai videi draudzīgajai rīcībai ir nozīme. Kā pasaulē vadošais pārtikas pārstrādes un iepakojuma ražotājs Tetra Pak izvirzījis vides saudzēšanu kā prioritāti visā piegādes ķēdē – no resursu piegādātājiem līdz izlietotā iepakojuma otrreizējai pārstrādei. Taču ilgtspējas nodrošināšana ir komandas darbs. Tādēļ pozitīvi, ka  videi draudzīgas iniciatīvas sāk īstenot arvien vairāk uzņēmumu un ilgtspējīgu uzņēmējdarbības vadību kā prasību uzstādīt saviem biznesa partneriem,” uzsver Ilze Maskalāne, Tetra Pak Baltijas reģiona vides projektu vadītāja.

Šogad Zemes stundas tēma ir bioloģiskā daudzveidība. Tādēļ PDF sadarbībā ar uzņēmumu Tetra Pak aicina Zemes stundas laikā gan izslēgt gaismu, gan “pieslēgties” dabai. Proti,  nofotografēties ar kādu sev sirdij tuvu dabas objektu vai atrast savā bilžu arhīvā jau esošu fotoattēlu, un, lietojot mirkļbirku #zemesstunda, dalīties ar to sociālajos tīklos.

Zemes stundas koncerts ar Carnival Youth

Tāpat arī šogad tiks organizēts īpašs Zemes stundas koncerts, kurā uzstāsies Carnival Youth, Rahu the Fool un Mārtiņš Dambis ar grupu. Pasākums notiks Rīgā, K.K. fon Stricka villā un ieeja tajā būs bez maksas, taču apmeklētāju skaits ir ierobežots, tāpēc interesentus aicināsim rezervēt ielūgumus vietnē bezrindas.lv. Ielūgumi būs pieejami no 2. marta.

Konkurss “Klimata vēstnieks”

Tāpat vēl līdz 1. martam ikviens tiek aicināts pieteikt nomināciju konkursam “Klimata vēstnieks”. Konkursam ir divas nominācijas, kurām var gan pieteikties pats, gan nominēt kādu līdzcilvēku. Nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks” aicinām pieteikt personu, kura piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu, savukārt otrai nominācijai “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā”, personu, kura ir guvusi būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot sabiedrību. Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā “Ceļotājs”.  Konkursa “Klimata vēstnieks” uzvarētāji tiks paziņoti Zemes stundas koncerta laikā.

Pērn Zemes stunda tika atzīmēta kopumā 187 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta 60 pašvaldībās, pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

PDF arī atgādina, ka Zemes stunda nav mēģinājums stundas laikā ietaupīt elektrību. Tā ir vienota sabiedrības līdzdalības akcija, izgaismojot būtiskākās vides problēmas un uzsverot katra individuālo atbildību. Ir būtiski atgādināt,  ka videi draudzīgu paradumu prakse, resursu saudzēšana un rūpes par vides ilgtspēju ir nepieciešamas katru dienu.

Zemes stundas akcijā brīvi var piedalīties ikviens iedzīvotājs un uzņēmums. Aicinām uzņēmumu un organizāciju dalību “Zemes stunda 2018” pieteikt, rakstot uz e-pastu – [email protected].

Ceļvedis
Slider