2024. gada 28. marts
A- A A+
Viegli lasīt

Pētersonei un Krīgeram uzvaras UCI kategorijas BMX sacensībās Čehijā

Čehijā nedēļas nogalē aizvadītas divas UCI C1 kategorijas sacensības “King of Prague”. Divas uzvaras sieviešu elites konkurencē izcīnīja Vineta Pētersone, kamēr Kristens Krīgers triumfēja pirmās dienas sacensībās vīru elitē.

BMX riteņbraukšanā ir atsākusies Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācija. Joprojām labas izredzes kvalificēties četrgades galvenajam startam saglabā arī Latvijas vīriešu un sieviešu sportisti.

Ar mērķi iegūt Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) ranga punktus, trīs Latvijas BMX braucēji – Kristens Krīgers, Edvards Glāzers un Vineta Pētersone devās uz Čehijas galvaspilsētu Prāgu, lai nedēļas nogalē tur startētu divās UCI C1 kategorijas sacensībās “King of Prague”.

Pirmās dienas sacensībās vīriešu elitē finālā iekļuva gan Krīgers, gan Glāzers. Aizvadot lielisku braucienu, finālā triumfēja “Mītavas kumeļi”/ AKSSC Valmiera pārstāvis Kristens Krīgers. Trenera Ivo Lakuča audzēknis otrajā vietā atstāja mājinieku vadošo braucēju Dominiku Topinku, bet trešais bija beļģu sportists Mathijs Verhovens. Edvards Glāzers finišēja piektajā vietā. Sievietēm triumfēja Vineta Pētersone, otrā bija Eliška Bartunkova, bet trešā Mičela Berākova (abas Čehija).

Otrās dienas sacensībās vīru elitē no latviešiem visaugstāk ierindojās Glāzers. “Tālava/ VBSS” pārstāvis finālā ieņēma trešo vietu. Tikmēr Kristens Krīgers ieņēma piekto vietu. Triumfēja Adams Klaiks no Čehijas. Sievietēm atkārtoti pārāka pār visām bija trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Vineta Pētersone (“Silvas ziķeri”/ AKSSC Valmiera), kura divās dienā nopelnīja 120 UCI pasaules ranga punktus.