2021. gada 12. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Pētījumā skaidro atkārtotas ārpusģimenes aprūpes ietekmi uz bērniem

Nodibinājums “Latvijas Tiesnešu mācību centrs” pēc Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pasūtījuma ir veicis pētījumu par ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu emocionālo traumatismu atkārtotas ārpusģimenes aprūpes (aizbildnība, audžuģimene, iestāde) maiņas gadījumos.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot kā atkārtotas ārpusģimenes aprūpes maiņas gadījumā emocionālā trauma ietekmē bērnu spēju iekļauties sabiedrībā un veidot saikni ar piesaistes personu. Šis jautājums iepriekš nav ticis pētīts.

Pētījuma īstenošana veikta prioritārā pasākuma “Sociāla rakstura institūcijām kapacitātes stiprināšanai un sociālām programmām bērnu tiesību aizsardzības jomās un ar šiem pasākumiem saistīto IT sistēmu pielāgošanai” apakšpasākuma “Bērnu tiesību aizsardzības funkcijas nodrošināšana un kvalitātes paaugstināšana, nodrošinot finansiālu motivāciju darbiniekiem, par sasniegtajiem rezultātiem, sekmējot bez vecāku aprūpes palikušu bērnu nonākšanu ģimeniskā vidē” īstenošanas ietvaros. Pētījuma īstenošana tika uzsākta 2019. gada nogalē un noslēdzās 2020. gada martā.

Ar pētījumu var iepazīties, sekojot saitei: http://www.bti.gov.lv/lat/aktualitates/?doc=5650&page=.

 

Informāciju sagatavoja:

Taivo Trams,

VBTAI

Kalendārs

Slider