2020. gada 6. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Pirmsdzemdību nodarbības topošajiem vecākiem

Lai palīdzētu topošajiem vecākiem kļūt par zinošiem un prasmīgiem vecākiem, Vidzemes slimnīca piedāvā pakalpojumu “Pirmsdzemdību nodarbība”.

Nodarbību cikls ir veidots, balstoties uz ilggadēju slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas speciālistu pieredzi, iekļaujot pašu nepieciešamāko, lai grūtniecības gaita un dzemdību process būtu vieglāks un lai pēc bērniņa nākšanas pasaulē būtu apgūtas pamatiemaņas mazuļa ievadīšanai dzīvē. Sešu nodarbību ciklā pieredzējušās vecmātes topošajām mammām un tētiem stāsta, rāda un ļauj apgūt bērniņa aprūpei nepieciešamās prasmes.

Pirmā nodarbība veltīta grūtniecībai kā īpašam laikam sievietes dzīvē ar atbilstīgi izmainītu dzīvesveidu un domāšanu. Otrajā nodarbībā vecmāte iepazīstina ar dzemdību norisi soli pa solim. Trešajā  nodarbībā topošās māmiņas apgūst pareizu elpošanu un dzemdību pozas, kā arī izmanto iespēju iepazīties ar dzemdību nodaļu. Ceturtā nodarbība pilnībā atvēlēta krūts zīdīšanas tēmai. Piektajā nodarbībā topošie vecāki mācās jaundzimušā aprūpi – kā pareizi bērniņu modināt, celt, nest, ģērbt. Sestajā nodarbībā iespējams apgūt tauriņpieskāriena masāžu.

Nodarbības notiek Vidzemes slimnīcā Jumaras ielā 195, darbdienu vakaros, un ilgst 1,5-2 stundas. Lai topošie vecāki  fiziski un  emocionāli labāk sagatavotos mazuļa sagaidīšanai, var apmeklēt nodarbību ciklu, iegādājoties abonementu (6 nodarbības – 40 eiro), vai izvēlēties kādu atsevišķu nodarbību (1 nodarbība – 10 eiro). Topošā māmiņa uz to var ierasties viena, un var nākt kopā ar topošo tēti, kuram nekas  papildus nav jāmaksā.

Topošajiem vecākiem, kas iegādājušies abonementu, tiek piemērota atlaide 5% apmērā no slimnīcā noteiktās cenas par ģimenes palātas izmantošanu (par katru dienu) vai arī atlaide 10% apmērā no slimnīcā noteiktās cenas par dzemdībām ūdenī ar dežūrējošo personālu.

Vecmātes un nodarbības decembrī:
06.12. plkst. 17.00 Liene Česle, “Grūtniecība”
11.12. plkst. 17.30 Sanita Šatrovska, “Dzemdības”
14.12. plkst. 17.00 Signe Burova, “Elpošana, nodaļas apskate”
19.12. plkst. 16.00 Antra Kupriša, “Krūts zīdīšana”
20.12. plkst. 16.00 Agnese Piļķe, “Jaundzimušā aprūpe”
29.12. plkst. 15.00 Natālija Šaramigina, “Tauriņpieskārienu masāža”

Pieteikšanās un vairāk informācijas – tālr. 64202595.

Sagatavoja
Benita Brila,
Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

 

Ceļvedis
Slider