2020. gada 7. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenē viesosies mūsdienu “mačo”

8. novembrī plkst. 19.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra lielajā zālē gaidāma izrāžu apvienības “PANNA” jaunākais iestudējums “Mačo”. Tā ir “stand – up” izrāde, kurā, veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipus, tiek veidots mūsdienu mačo tēls.

Dramaturģe – Aiva Birbele,

galvenajā lomā – Ainārs Ančevskis vai Ivars Kļavinskis,

režisors – Juris Rijnieks.

Kā tas ir – būt īstam vecim un vīrietim?

Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses –  tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību. Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma pārstāvja. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai kādu lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud, tāpēc, domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, autore Aiva Birbele ir skatījusi šo jautājumu caur sievietes priekšstatiem.

Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī?

To var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu – tu esi īsts vecis! -, vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim – būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta “mīkšļa” stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju.

Pateicoties iepriekšējo pētījumu pieredzei izrādēs “Alu cilvēks” un “Tētis”, aktiera Aināra Ančevska un kolēģa Ivara Kļavinska atveidotais vīrišķības tests palīdzēs skatītājām noteikt attiecību statusu, ļaujot savam iecerētajam savākt vīrišķīgos punktus.

Izrādes režisors Juris Rijnieks un autore Aiva Birbele sadarbojušies iepriekšējās „Pannas Teātra” stand – up izrādēs:  “Tāda es esmu” un “Bruņota un Bīstama” ar aktrisi Zani Daudziņu galvenajā lomā. Nu abi ķērušies klāt vīrišķības analīzei.

– Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt Tavu vīrietību, un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikalu autostāvvietā! Saņem sevi rokās un sākam!

Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Informācija :

www.pannasteatris.lv

www.draugiem.lv/panna ,  

www.facebook.com/PANNASTEATRIS

Ceļvedis
Slider