2021. gada 18. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Sociālās aprūpes centros darbiniekus testēs ar Covid-19 antivielu eksprestestiem

Personas, kuras dzīvo ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās (tai skaitā valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros) ir viena no lielākajām infekcijas Covid-19 riska grupām. Lai  mazinātu Covid-19 izplatības riskus ilgstošas sociālās aprūpes institūciju klientu un darbinieku vidū, turpmāk epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai tiks lietoti SARS-CoV-2 antigēna (Ag) noteikšanas testi.

 

To paredz Labklājības ministrijas (LM) rosinātie grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.380 “Noteikumi par prioritāro institūciju un vajadzību sarakstā iekļautajām institūcijām nepieciešamajiem epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursiem”, kas ceturtdien, 21. janvārī, pieņemti valdības sēdē.

 

Valsts, pašvaldību un privātajās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās 2021. gada sākumā bija nodarbināti 8056 cilvēki. Līdz ar to kopējais nepieciešamo testu skaits, pieņemot, ka Ag tests tiek veikts ne biežāk kā reizi divās līdz četrās dienās, ir vidēji 103 tūkstoši testu mēnesī. Darbinieku testēšanu plānots veikt līdz pilnīgai darbinieku vakcinācijas pabeigšanai.

 

Eiropas slimību profilakses un kontroles centrs rekomendē regulāri veikt ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbinieku testēšanu Covid-19 pārneses novēršanai, tai skaitā, izmantojot Ag testu.  Šādi – bieži testējot – ir iespējams veiksmīgi identificēt saslimušos starp ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem, novēršot klientu inficēšanos un nāvi.

 

Ag testu iepirkumu un iegādi organizēs Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centrs, savukārt, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nodrošinās Ag testu nogādāšanu institūcijām. Labklājības ministrija, ņemot vērā situācijas nopietnību, vērš uzmanību un aicina pašvaldības iegādāties un nodrošināt savu ilgstošas sociālās aprūpes institūciju darbiniekiem Ag testus jau tagad līdz iepirkuma rezultātā iegādāto testu piegādei.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Kalendārs

Slider