2020. gada 29. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Sociālās integrācijas valsts aģentūrā uzstāda augstās puķu dobes

Rūpējoties par savu klientu ērtībām un rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību, vasaras sākumā Sociālās integrācijas valsts aģentūrā (SIVA) uzstādītas augstās puķu dobes.

Augstās puķu dobes ir paredzētas SIVA ergoterapijas nodarbībām, lai izglītotu klientus par ergonomikas un locītavu aizsardzības principu ievērošanu dārzkopības aktivitāšu laikā.

Dārzkopības aktivitātes veicina personas fizisko funkciju attīstīšanu, kā arī sniedz gandarījuma sajūtu par paveikto. Tāpat ar dārzkopības aktivitātīšu palīdzību klienti var uzlabot savas kognitīvās funkcijas, jo šī aktivitāte sevī ietver arī puķu dobju dizaina plānošanu, puķu stādīšanu, ravēšanu, laistīšanu u.c. Ergoterapijas nodarbības laikā tiek veicināta klientu iesaistīšanās brīvā laika aktivitātēs, kā arī tiek nodrošināta socializēšanās iespēja.

Dārzkopības aktivitātes ergoterapijas nodarbības laikā notiek ārā – svaigā gaisā, netālu no jūras, ļaujot  baudīt maigā piejūras klimata dabas sniegto dziedējošo spēku, mieru un klusumu. Augstās puķu dobes ir pieejamas personām, kuras ir patstāvīgas un neatkarīgas mobilitātē, gan personas, kuras pārvietojas ratiņkrēslos.

SIVA mērķis ir cilvēkiem ar invaliditāti un cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti sniegt profesionālās un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, veikt veselības uzlabošanu vai nostiprināšanu, sekmēt dzīves kvalitātes paaugstināšu un nodrošināt saturīga brīvā laika pavadīšanas iespējas gan par valsts budžeta līdzekļiem, gan par maksu.

SIVA telpas ir pilnībā pieejamas cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, nodrošinot iespēju pārvietoties pa visiem ēkas stāviem, izmantojot liftu, ērti iekļūt un izkļūt no ēkas, jo darbojas automātiskās durvis. Klientiem ar kustību traucējumiem ir pieejamas pielāgotas pakalpojumu saņemšanas telpas.

Informāciju sagatavoja:
Anete Šelvaha, SIVA sabiedrisko attiecību speciāliste, 26438904, [email protected]

Slider