2021. gada 21. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Tava atbildība ir apturēt Covid-19 izplatību! #ParAtbildīguRīcību

Smiltenes novada pašvaldība no pašvaldības iestādēm ik pa laikam saņem informāciju par sabiedrības daļu, kuras neapdomīga rīcība un bezatbildība, aptur ierasto darbu, apdraud darbinieku veselību un pastāv risks vīrusa turpmākai izplatībai pirmsskolas grupās, darba kolektīvos, ģimenēs. Tāpēc atkārtoti uzsveram, ka jebkura cilvēka atbildīga rīcība var apturēt Covid-19 izplatību. Informācijas noklusēšana par pozitīvu Covid-19 testa rezultātu, epidemioloģiskās drošības pasākumu un ierobežojumu neievērošana, piemēram, tiek turpinātas darba gaitas un apmeklēta izglītības iestāde, tiek apdraudēta līdzcilvēku veselība un paralizēta dažādu sistēmu virkne – bērnudārzu grupu darbība, uzņēmumu darbība, pakalpojumu nodrošināšana u.c.

Fakti rāda, ka Latvijā un arī Smiltenes novadā saslimšanas gadījumi tiek atklāti katru dienu. Ja ir aizdomas par saslimšanu, katra cilvēka atbildība ir rīkoties nekavējoties, informēt ģimenes ārstu, mācību iestādi, darba devēju un iespējamās kontaktpersonas, lai mazinātu vīrusa tālāku izplatības risku. Atbildīgiem ir jābūt visiem ģimenes locekļiem – jāpaliek mājā, jāievēro pašizolācija un karantīna, it īpaši ja nav iespējama inficētās personas izolēšana no citiem mājsaimniecības pārstāvjiem. Tikai iedzīvotāju atbildīga rīcība ļauj laicīgi reaģēt un novērst līdzcilvēku inficēšanās riskus, savukārt novada izglītības iestādēm un darba vietām turpināt veikt savas funkcijas.

Paldies iedzīvotājiem, kas ar saprotošu attieksmi un atbildīgu rīcību, ievēro valstī noteiktos ierobežojumus un informē par saslimšanas gadījumiem, pat ja Covid-19 tests vēl nav veikts, dodas vairākas nedēļas pašizolācijā,  karantīnā vai kontaktpersonas statusa ietvaros, lai gan tas  finansiāli, gan emocionāli ietekmē ikvienu no ģimenes un līdzcilvēkiem, tomēr  kopējās sabiedrības labā tā ir nozīmīga, atbildīga rīcība.

Lai arī ir sabiedrības daļa, kas turpina ignorēt šī brīža situāciju un apstākļus, pašvaldība nevar mainīt cilvēka uzskatus un domas, bet varam atgādināt, ka sabiedrības drošība ir katra cilvēka individuāla atbildība, neapdraudēt sevi, savus tuviniekus un līdzcilvēkus.

#ParAtbildīguRīcību

Ja ir radušies kādi jautājumi vai ir pieejama kāda informācija saistībā ar Covid-19 izplatību novadā, aicinām iedzīvotājus sazināties ar pašvaldību, rakstīt uz [email protected] vai “Vēstule domei” tīmekļvietnē www.smiltene.lv, par ierobežojumu pārkāpumiem ziņot Pašvaldības policijai uz dežūrtālruni 28659933. Par atbalstu krīzes situācijās aicinām zvanīt uz informatīvo tālruni 26362282 vai rakstīt uz e-pastu: [email protected].  

 

 

Sagatavoja: Marita Mūze, Sabiedrisko attiecību speciāliste

KalendārsSlider