2019. gada 13. dec.
Viegli lasīt

Vidzemes slimnīcas aktualitātes

Medicīniskās komisijas aprīlī

Vidzemes slimnīcā Valmierā strādā otrdienās plkst. 8.00-12.00. Klientu reģistrācija medicīniskās komisijas un obligātās veselības pārbaudes dienā notiek līdz plkst. 11.00.

3., 10. un 17. aprīlī notiks obligātās veselības pārbaudes, medicīniskās komisijas šaujamieroču glabātājiem (nēsātājiem) un darbam ar ieročiem, un transportlīdzekļu vadītāju veselības pārbaudes.

24. aprīlī notiks pirmstermiņa komisija transportlīdzekļu vadītājiem un šaujamieroču glabātājiem (nēsātājiem) un darbam ar ieročiem.

Lai uzlabotu klientu apkalpošanu un speciālistu darba organizāciju, vēlama iepriekšēja pieteikšanās poliklīnikas reģistratūrā: tālr. 64202601, 64202603, elektroniski: www.vidzemesslimnica.lv/e-pieraksts


Vidzemes slimnīca piedāvā pakalpojumu “Pirmsdzemdību nodarbība”.

Sešu nodarbību cikls ir veidots, balstoties uz ilggadēju slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas speciālistu pieredzi, sniedzot nepieciešamās zināšanas par grūtniecības gaitu un dzemdību procesu, kā arī palīdzot apgūt līdzdarbošanās prasmes dzemdībās un jaundzimušā aprūpei nepieciešamās pamatiemaņas.

Pirmā nodarbība veltīta grūtniecībai kā īpašam laikam sievietes dzīvē ar atbilstīgi izmainītu emocionālo stāvokli un dzīvesveidu. Otrajā nodarbībā vecmāte iepazīstina ar dzemdību norisi soli pa solim. Trešā nodarbība pilnībā atvēlēta zīdīšanas tēmai. Ceturtajā nodarbībā topošie vecāki mācās jaundzimušā aprūpi – kā pareizi bērniņu modināt, celt, nest, vannot, ģērbt. Piektajā nodarbībā topošās māmiņas apgūst pareizu elpošanu un dzemdību pozas, kā arī izmanto iespēju iepazīties ar dzemdību nodaļu.  Sestajā nodarbībā iespējams apgūt tauriņpieskāriena masāžu jaundzimušajiem.

Nodarbības notiek Vidzemes slimnīcā Jumaras ielā 195, darbdienu vakaros, un ilgst 1,5-2 stundas. Lai topošie vecāki  fiziski un  emocionāli labāk sagatavotos mazuļa sagaidīšanai, var apmeklēt nodarbību ciklu, iegādājoties abonementu (6 nodarbības – 40 €), vai izvēlēties kādu atsevišķu nodarbību (1 nodarbība – 10 €). Topošā māmiņa uz to var ierasties viena, un var nākt kopā ar topošo tēti, kuram nekas  papildus nav jāmaksā.

Papildu ieguvums – topošajiem vecākiem, kas iegādājušies abonementu, tiek piemērota atlaide 5% apmērā no slimnīcā noteiktās cenas par ģimenes palātas izmantošanu (par katru dienu) vai arī atlaide 10% apmērā no slimnīcā noteiktās cenas par dzemdībām ūdenī ar dežūrējošo personālu.

Nodarbības un to vadītājas vecmātes aprīlī:
04.04. plkst. 16.00 “Grūtniecība” – Liene Česle
09.04. plkst. 17.30 “Dzemdības” – Sanita Šatrovska
11.04. plkst. 16.00 “Zīdīšana” – Antra Kupriša
17.04. plkst. 16.00 “Jaundzimušā aprūpe” – Agnese Piļķe
20.04. plkst. 17.00 “Elpošana, nodaļas apskate” – Vineta Cekule
25.04. plkst. 16.00 “Tauriņpieskāriena masāža” – Natālija Šaramigina
Pieteikšanās un vairāk informācijas – tālr. 64202595.


Ārstēties ne tikai slimnīcā

Beidzamo nedēļu laikā vērojams īpaši liels apslimušu un traumas guvušu cilvēku pieplūdums Vidzemes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības   un pacientu uzņemšanas nodaļā (NMP). Tāpēc diemžēl veidojas garākas rindas, ilgāks gaidīšanas laiks, nodaļās pārpildītas palātas, kā arī noslogotāks personāls. Kā stāsta NMP nodaļas virsārste Anita Ābele, teju katram otrajam, kurš ierodas pēc palīdzības, ir veselības traucējumi, ar kuriem būtu jāgriežas pie ģimenes ārsta, nevis jādodas uz NMP nodaļu.

Angīna, saaukstēšanās ar paaugstinātu temperatūru, bronhīts, ilgstošs klepus, kad rentgena izmeklējums neapstiprina plaušu karsoni, un citas līdzīgas saslimšanas ārsti iesaka ārstēt mājās, jo joprojām turpinās gripas epidēmija un slimnīcā ārstējas pacienti ar gripas izraisītām komplikācijām, tāpēc slimnīca šobrīd nav pati drošākā vieta, kur ārstēt iekaisušu kaklu vai uzlabot veselību pēc laikus nekompensēta cukura diabēta.

Slimnīcas uzņemšanas nodaļā sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību dzīvībai bīstamos stāvokļos, tomēr arvien biežāk  NMP nodaļā pacienti ierodas, lai saņemtu pakalpojumu, kas veicams pie ģimenes ārsta – vakcinēties,  pārsiet brūci. Ja pacients ambulatori veicamu procedūru, kas nav saistīta ar dzīvības glābšanu, tomēr vēlas saņemt uzņemšanas nodaļā, tas ir maksas pakalpojums pēc slimnīcā spēkā esošā maksas pakalpojumu cenrāža. To paredz Ministru kabineta noteikumos Nr. 1529 rakstītais 160. pants: “Persona apmaksā stacionārās ārstniecības iestādes uzņemšanas nodaļā sniegtos sekundāros ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus saskaņā ar stacionārās ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādi, ja personai nav trauma, pēkšņa saslimšana vai hroniskas slimības saasināšanās, kad nepieciešama steidzama ārstniecības personu iejaukšanās vai nepieciešamā palīdzība nepārsniedz primārās veselības aprūpes ārsta kompetenci”.

Noteikums attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem. Nereti rodas pārpratumi ar vecākiem, kuri griežas NMP nodaļā, lai bērnam pēc operācijas vai traumas veiktu kārtējo brūces pārsiešanu. Vecāku neapmierinātība rodas brīdī, kad par šo pakalpojumu tiek prasīta samaksa.   Atgādinām , ka MK  noteikumu 23. pants noteic, ka bērni līdz 18 gadu vecumam ir atbrīvoti no pacientu iemaksām, bet ne no maksas pakalpojuma apmaksas.

Ieteikums un lūgums no slimnīcas puses – izvērtēt, vai veselības  problēma nav atrisināma  ar ģimenes ārsta palīdzību: palikt mājās, lietot ārsta izrakstītos medikamentus, veikt vienkāršas procedūras, ievērot uztura un gultas/mājas režīmu veselības atgūšanai. Ja ģimenes ārsts nav pieejams, ir iespēja zvanīt uz ģimenes ārstu konsultatīvo kabinetu – tālr. 66016001, bet dzīvības apdraudējumu gadījumā vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai zvanīt NMP dienestam – tālr. 113.

Benita Brila,
Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste,
Mob.t. 29411814

Slider