2020. gada 10. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada Kultūras centrs

Smiltenes novada Kultūras centrs ir vieta, kur dziedāt, dejot, spēlēt, radīt, rādīt, baudīt un satikties pašā pilsētas centrā. Kultūras centra ēkas vēsture aizsākusies 20.gadsimta sešdesmito gadu sākumā, tas piedzīvojis daudz un dažādas pārmaiņas, taču visbūtiskākās noslēdzās 2013.gada 8.martā, kad pēc ievērojamas renovācijas tas atkal vēra durvis, lai dotu mājvietu pašmāju amatiermākslas kolektīviem, kā arī lai uzņemtu māksliniekus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Līdzās profesionālās mākslas un populārās kultūras pasākumiem un amatiermākslas kolektīvu mēģinājumiem, Kultūras centra zālēs norisinās arī dažādas konferences, sapulces un semināri, telpas izmanto arī laulību reģistrācijai un Donoru dienu organizēšanai.

Kultūras centrā ir 4 zāles – Lielā zāle (368 sēdvietas); Mazā zāle (70 sēdvietas); Teātra zāle (57 sēdvietas) un Kinozāle (81 sēdvieta).

Kontaktinformācija:

Adrese: Gaujas iela 1, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729
E-pasts: [email protected]
Kases tālr.nr.: 64774426, 28343415

Kases darba laiks:

Pirmdiena: 9:00 – 18:00
Otrdiena: 09:00 – 18:00
Trešdiena: 09:00 – 18:00
Ceturdiena: 9:00 – 18:00
Piektdiena: 9:00 – 18:00
Sestdiena, svētdiena: SlēgtsAmatiermākslas kolektīvi

Kolektīva nosaukums
Vadītājs Mēģinājumi
Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ieviņa” Reinis Rešetins
Smiltenes Tautas teātris Agris Māsēns
Jauktais koris “Pakalni” Ēriks Derums
Jauktais koris “Mežābele”
Velta Ispravņikova
Jauktais koris “Vidzemīte” Baiba Žēbina
Dzidra Jēkabsone
Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” Liene Strazdiņa
Smiltenes Pūtēju orķestris Pēteris Vilks
Jānis Silakalns
Folkloras kopa “Rudzupuķe” Līga Krūmiņa-Krīgere
Jauktais koris “LidoJums” Valda Sedola
Ilze Megne
Jauniešu deju kolektīvs “Buki” Ieva Arnolde

Nozīmīgākie pasākumi

Deju koncerts “Deja atnes pavasari”
2015. gadā ideju par deju kolektīvu sadraudzības koncertu Smiltenē radīja Kultūras centra vidējās paaudzes kolektīvs “Ieviņa”. Kopš tā laika katru gadu pavasarī uz Kultūras centra skatuves tiekas izcili tautas deju kolektīvi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, uzburot skaistus dejas svētkus un atnesot Smiltenē pavasari.
Smiltenes novada bērnu un jauniešu vokālistu konkurss “Smiltenes balstiņas”
Konkurss paredzēts novada jaunajiem vokālistiem vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Tā mērķis ir veicināt jauno dziedātāju vokālo un skatuves prasmju attīstību un latviešu komponistu dziesmu apguvi. Ik gadu pasākumu papildina arī kāds Latvijā pazīstams skatuves mākslinieks, kurš ne tikai iepriecina ar muzikālu priekšnesumu, bet arī sniedz vērtīgas atziņas dziedātājiem un viņu pedagogiem turpmākās vokālās darbības attīstīšanā un pilnveidošanā.
Smiltenes pilsētas mazo vokālistu konkurss “Cālis”
Tas ir viens no gada gaidītākajiem bērnu pasākumiem, kas ik gadu pulcē pašus mazākos pilsētas vokālistus vecumā līdz sešiem gadiem. Katru gadu dalībnieku skaits pieaug, un klātesot dziedātāju ģimenēm un atbalstītājiem tiek radīti koši un skanīgi dziedāšanas svētki.
Lieldienu svinības Smiltenē
Ik gadu, Pirmajās Lieldienās, lieli un mazi ir aicināti uz kopīgu olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanos, rotaļāšanos un citām tradicionālām Lieldienu izdarībām.
Vasaras sezonas atklāšana Jāņukalna estrādē
Jāņukalns jau vēsturiski ir bijusi smilteniešu iemīļota vieta, kur, pauguru ieskautiem, koku pavēnī baudīt kultūras pasākumus, tāpēc tiešu tur ik gadu tiek ieskandināta brīvdabas pasākumu sezona Smiltenes pilsētā. Neatņemama svētku sastāvdaļa ir vietējo amatiermākslas kolektīvu koncerts un pati pirmā gada zaļumballe.
Labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”
Labdarības akcijas mērķis ir vākt ziedojumus Smiltenes novada bērniem ar veselības problēmām. Katru gadu 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – norisinās akcijas noslēguma pasākums ar īpašu labdarības tirdziņu, dažādām radoši izzinošām darbībām, bērnu koncertiem un citām aktivitātēm ģimenēm.
Līgo nakts zaļumballe Jāņukalna estrādē
Pēc svētku svinēšanas mājās, pie bagātīgi klāta svētku galda un kvēlojoša ugunskura, smiltenieši un viesi ik gadu tiek aicināti Līgo nakti aizvadīt Jāņukalna estrādē ar lustīgu dancošanu, labu mūziku un, baudot gada īsākās nakts burvību.
Smiltenes pilsētas svētki
Pašā vasaras pilnbriedā savus svētkus svin Smiltenes pilsēta! Nedēļas nogales garumā smilteniešiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta daudzveidīga aktivitāšu programma lieliem un maziem: koncerti, radošās darbnīcas, performances, sportiskas aktivitātes, amatnieku un mājražotāju tirdziņš u.c. Ik gadu svētkiem ir kāda virstēma, caur kuru tiek svinētas un cildinātas pilsētas unikālās vērtība, kādas nozīmīgas pārmaiņas vai notikumi.
Vasaras sezonas noslēgums Jāņukalna estrādē
Augusta pēdējā sestdienā ar koncertu vai teātra izrādi un sezonas pēdējo zaļumballi tiek noslēgta brīvdabas pasākumu sezona Smiltenes pilsētā.
Smiltenes pilsētas Kultūras centra kolektīvu sezonas ieskaņas koncerts
Oktobra otrajā pusē uz savu pirmo jauno sezonas koncertu sanāk visi (šobrīd 10) Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi. Tajā atskatās uz aizvadītās sezonas spilgtākajiem notikumiem un dod startu jauniem darbiem, piedzīvojumiem un kopā būšanai.
Lāčplēša diena Smiltenē
Tradicionāli sākas ar svētbrīdi Smiltenes ev. lut. baznīcā un turpinās ar lāpu gājienu no Baznīcas laukuma uz brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas vietu Smiltenes pilsētas kapos.

Maksas pakalpojumi

Pakalpojuma nosaukums Papildus informācija Izmantošanas laiks Cena bez PVN, EUR
Lielās zāles noma
Darba gaisma, krēsli1 h 28.46
Mazās zāles noma Darba gaisma, krēsli 1 h 21.34
Teātra zāles noma Darba gaisma, krēsli 1 h 17.07
Kinoteātra zāles noma Darba gaisma, krēsli 1 h 17.07
Trešā stāva koru mēģinājumu telpa 1 h 7.11
Garderobes noma 1 h 1.85
Biļešu tirdzniecības pakalpojums 1 h 1.85
Akustiskās sistēmas izmantošana (zālēs esošās) Tikai ar skaņu operatoru1 h 14.23
Lielās zāles gaismu iekārtu noma Tikai ar skaņu operatoru1 h 14.23
Akustiskās sistēmas izmantošana (citās telpās) Tikai ar skaņu operatoru
1 h
7.11
Estrādes noma (Jāņukalns) Izmantojot elektrību 1 h 28.46
Ceļvedis
Slider