2020. gada 22. sept.
A- A A+
Viegli lasīt

Smiltenes novada Kultūras centrs

Smiltenes novada Kultūras centrs ir vieta, kur dziedāt, dejot, spēlēt, radīt, rādīt, baudīt un satikties pašā pilsētas centrā. Kultūras centra ēkas vēsture aizsākusies 20.gadsimta sešdesmito gadu sākumā, tas piedzīvojis daudz un dažādas pārmaiņas, taču visbūtiskākās noslēdzās 2013.gada 8.martā, kad pēc ievērojamas renovācijas tas atkal vēra durvis, lai dotu mājvietu pašmāju amatiermākslas kolektīviem, kā arī lai uzņemtu māksliniekus gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Līdzās profesionālās mākslas un populārās kultūras pasākumiem un amatiermākslas kolektīvu mēģinājumiem, Kultūras centra zālēs norisinās arī dažādas konferences, sapulces un semināri, telpas izmanto arī laulību reģistrācijai un Donoru dienu organizēšanai.

Kultūras centrā ir 4 zāles – Lielā zāle (388 sēdvietas); Mazā zāle (70 sēdvietas); Teātra zāle (66 sēdvietas) un Kinozāle (66 sēdvietas/ iespējamas 15 papildvietas).

Kontaktinformācija:

Adrese: Gaujas iela 1, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729
E-pasts: [email protected]  Tālrunis: 28688101

Kases tālr.nr.: 28343415

Kases darba laiks:

Pirmdiena: 08:00 – 19:00
Otrdiena: 08:00 – 19:00
Trešdiena: 08:00 – 19:00
Ceturdiena: 08:00 – 19:00
Piektdiena: 08:00 – 19:00
Sestdiena: Slēgts

Svētdiena: Kase ir atvērta stundu pirms kino seansa vai pasākumaAmatiermākslas kolektīvi

Kolektīva nosaukums   Vadītājs   Mēģinājumi
Vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ieviņa”   Reinis Rešetins    
Smiltenes Tautas teātris   Agris Māsēns    
Jauktais koris “Pakalni”   Ēriks Derums    
Jauktais koris “Mežābele”   Velta Ispravņikova    
Jauktais koris “Vidzemīte”   Baiba Žēbina
Dzidra Jēkabsone
   
Sieviešu vokālais ansamblis “Iedvesma”    Jānis Krūmiņš    
Smiltenes Pūtēju orķestris   Pēteris Vilks
Jānis Silakalns
   
Folkloras kopa “Rudzupuķe”   Līga Krūmiņa-Krīgere    
Jauktais koris “LidoJums”   Valda Sedola
Ilze Megne
   

Jauniešu deju kolektīvs “Buki”

  Ieva Atare    

 


Nozīmīgākie pasākumi

Deju koncerts “Deja atnes pavasari”  
2015. gadā ideju par deju kolektīvu sadraudzības koncertu Smiltenē radīja Kultūras centra vidējās paaudzes kolektīvs “Ieviņa”. Kopš tā laika katru gadu pavasarī uz Kultūras centra skatuves tiekas izcili tautas deju kolektīvi no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, uzburot skaistus dejas svētkus un atnesot Smiltenē pavasari.  
Smiltenes novada bērnu un jauniešu vokālistu konkurss “Smiltenes balstiņas”  
Konkurss paredzēts novada jaunajiem vokālistiem vecumā no 7 līdz 15 gadiem. Tā mērķis ir veicināt jauno dziedātāju vokālo un skatuves prasmju attīstību un latviešu komponistu dziesmu apguvi. Ik gadu pasākumu papildina arī kāds Latvijā pazīstams skatuves mākslinieks, kurš ne tikai iepriecina ar muzikālu priekšnesumu, bet arī sniedz vērtīgas atziņas dziedātājiem un viņu pedagogiem turpmākās vokālās darbības attīstīšanā un pilnveidošanā.  
Smiltenes pilsētas mazo vokālistu konkurss “Cālis”  
Tas ir viens no gada gaidītākajiem bērnu pasākumiem, kas ik gadu pulcē pašus mazākos pilsētas vokālistus vecumā līdz sešiem gadiem. Katru gadu dalībnieku skaits pieaug, un klātesot dziedātāju ģimenēm un atbalstītājiem tiek radīti koši un skanīgi dziedāšanas svētki.  
Lieldienu svinības Smiltenē  
Ik gadu, Pirmajās Lieldienās, lieli un mazi ir aicināti uz kopīgu olu krāsošanu un ripināšanu, šūpošanos, rotaļāšanos un citām tradicionālām Lieldienu izdarībām.  
Vasaras sezonas atklāšana Jāņukalna estrādē  
Jāņukalns jau vēsturiski ir bijusi smilteniešu iemīļota vieta, kur, pauguru ieskautiem, koku pavēnī baudīt kultūras pasākumus, tāpēc tiešu tur ik gadu tiek ieskandināta brīvdabas pasākumu sezona Smiltenes pilsētā. Neatņemama svētku sastāvdaļa ir vietējo amatiermākslas kolektīvu koncerts un pati pirmā gada zaļumballe.  
Labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”  
Labdarības akcijas mērķis ir vākt ziedojumus Smiltenes novada bērniem ar veselības problēmām. Katru gadu 1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – norisinās akcijas noslēguma pasākums ar īpašu labdarības tirdziņu, dažādām radoši izzinošām darbībām, bērnu koncertiem un citām aktivitātēm ģimenēm.  
Līgo nakts zaļumballe Jāņukalna estrādē  
Pēc svētku svinēšanas mājās, pie bagātīgi klāta svētku galda un kvēlojoša ugunskura, smiltenieši un viesi ik gadu tiek aicināti Līgo nakti aizvadīt Jāņukalna estrādē ar lustīgu dancošanu, labu mūziku un, baudot gada īsākās nakts burvību.  
Smiltenes pilsētas svētki  
Pašā vasaras pilnbriedā savus svētkus svin Smiltenes pilsēta! Nedēļas nogales garumā smilteniešiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāta daudzveidīga aktivitāšu programma lieliem un maziem: koncerti, radošās darbnīcas, performances, sportiskas aktivitātes, amatnieku un mājražotāju tirdziņš u.c. Ik gadu svētkiem ir kāda virstēma, caur kuru tiek svinētas un cildinātas pilsētas unikālās vērtība, kādas nozīmīgas pārmaiņas vai notikumi.  
Vasaras sezonas noslēgums Jāņukalna estrādē  
Augusta pēdējā sestdienā ar koncertu vai teātra izrādi un sezonas pēdējo zaļumballi tiek noslēgta brīvdabas pasākumu sezona Smiltenes pilsētā.  
Smiltenes pilsētas Kultūras centra kolektīvu sezonas ieskaņas koncerts  
Oktobra otrajā pusē uz savu pirmo jauno sezonas koncertu sanāk visi (šobrīd 10) Kultūras centra amatiermākslas kolektīvi. Tajā atskatās uz aizvadītās sezonas spilgtākajiem notikumiem un dod startu jauniem darbiem, piedzīvojumiem un kopā būšanai.  
Lāčplēša diena Smiltenē  
Tradicionāli sākas ar svētbrīdi Smiltenes ev. lut. baznīcā un turpinās ar lāpu gājienu no Baznīcas laukuma uz brīvības cīņās kritušo kareivju piemiņas vietu Smiltenes pilsētas kapos.  

Maksas pakalpojumi

Pakalpojuma veids Mērvienība Cena bez PVN (EUR) PVN (EUR) Cena ar PVN (EUR)
Lielās zāles noma ar skatuvi stunda 31,03 6,52 37,55
Lielās zāles noma bez skatuves  stunda 27,49 5,77 33,26
Mazās zāles noma ar skatuvi stunda 21,33 4,48 25,81
Mazās zāles noma bez skatuves stunda 20,51 4,31 24,82
Teātra zāles noma stunda 18,17 3,82 21,99
Koru mēģinājumu telpas noma stunda 8,36 1,76 10,12
Kinoteātra zāles noma stunda 18,77 3,94 22,71
Garderobes noma stunda 16,51 3,47 19,98
Biļešu tirdzniecības pakalpojums stunda 3,55 0,75 4,30
Akustiskās sistēmas izmantošana stunda 14,76 3,10 17,86
Gaismas iekārtu noma stunda 15,51 3,26 18,77
Jāņukalna estrāde stunda 32,28 6,78 39,06
Slider