2020. gada 13. jūl.
A- A A+
Viegli lasīt

Aicina pieteikties globālam jaunatnes forumam par medijpratību digitālo algoritmu laikmetā

26. oktobrī Rīgā, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā pulcēsies jaunieši un medijpratības eksperti no visas pasaules, lai dalītos ar idejām, aktuālu pētījumu rezultātiem un radošiem projektiem medijpratībā, Jaunatnes forumā “Medijpratība algoritmu laikmetā: jaunatnes formula”, uz kuru aicināti pieteikties arī dalībnieki no Latvijas, reģistrējoties  līdz 5.oktobrim.

No 24. oktobra līdz 31. oktobrim norisināsies Pasaules medijpratības un  informācijpratības nedēļa, kuras ietvaros 26. oktobrī Latvijā notiks  Jaunatnes forums “Medijpratība algoritmu laikmetā: jaunatnes formula”. Foruma uzmanības fokusā ir jauniešu loma sabiedrības medijpratības veicināšanā, īpaši vēršot uzmanību jautājumiem, kas kļuvuši aktuāli saistībā ar tehnoloģiju un digitālo mediju ārkārtīgi straujo attīstību un mākslīgā intelekta invāziju sabiedrības dzīvē. Dalībnieki meklēs atbildes uz to, kas nepieciešams, lai ikviens no mums varētu būt ieguvējs, nevis zaudētājs digitālo algoritmu laikmetā.

“Šodien, kad katrs no mūsu soļiem internetā atstāj neizdzēšamas pēdas, kad tiekam virtuāli izsekoti, nomērīti, sasegmentēti, pārvērsti datos un monetizēti, to mums pat nenojaušot, jāsaprot kā izdzīvot, kā kļūt par prasmīgiem digitālās vides lietotājiem. Jādomā par to, kā iegūt zināšanas, kuras mums katram var palīdzēt neapjukt iepretim interneta goliātiem, kas izmanto mākslīgo intelektu savās interesēs. Tradicionālā izglītības sistēma un kārtība, kur vecāki ir labi padomdevēji bērniem, šeit nepalīdz. Jāmeklē citādākas pieejas, jāskatās, kā to risina cituviet pasaulē. Mūsu – foruma organizētāju – pārliecība ir, ka jauniem cilvēkiem ir nepieciešamais potenciāls, lai radītu formulu, kas palīdzēs risināt sarežģītos uzdevumus algoritmu ērā,” uzsver Guna Spurava, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijas pratības katedras vadītāja.

Jauni un veiksmīgi mediju vides profesionāļi – Latvijas Universitātes absolventi – forumā diskutēs par šiem jautājumiem ar pieredzējušiem akadēmiskās vides pārstāvjiem – mediju ekspertiem no dažādām pasaules valstīm. Londonas Ekonomikas augstskolas (London School of Economics) pētnieku vadībā kopā ar jaunajiem satura radītājiem tiks apspriesta mūsdienu mediju platformu „haizivs” “YouTube” un tā milzīgā ietekme jauno interneta lietotāju vidū. Iniciatīvas bagāti un jauni cilvēki no visas pasaules dalīsies ar labās prakses stāstiem, kā viņi palīdzējuši līdzcilvēku medijpratības veicināšanā.

Jaunatnes forumu Rīgā organizē UNESCO un Latvijas Universitāte sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju un Tamperes universitāti (Somija). Pasākumu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, British Council pārstāvniecība Latvijā un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā.

Jaunatnes forums, kas notiks Rīgā, ir saistītais pasākums Pasaules medijpratības un informācijpratības nedēļas globālajai konferencei “Media and Information Literate Cities: Voices, Powers, and Change Makers”, kas norisināsies no 24. līdz 25. oktobrim Kauņā, Lietuvā. Konferences līdzorganizēšanā piedalās arī Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes UNESCO Medijpratības un informācijas pratības katedra.

Plašāka informācija par Pasaules Medijpratības un informācijpratības nedēļu 2018 pieejama šeit.

Papildus informācija:
Inga Zālīte
Jaunatnes foruma
“Medijpratība algoritmu laikmetā:
jaunatnes formula”
Mediju pārstāve
Mob.tel.: 28687743
E-pasts: [email protected]

Ceļvedis
Slider