2019.gada 11.novembrī, Latvijas patriotisma nedēļas ietvaros, Grundzāles pamatskolā notika jau par tradīciju kļuvušās orientēšanās sacensības “Grundzāles nakts”, pulcējot 60 dažāda vecuma sportistus un ģimenes.
Sacensības tika rīkotas ar mērķi audzināt Latvijas jaunatni patriotisma garā, uzticīgu savai valstij, veicināt morāli un fiziski stipras jaunatnes veidošanu; pilnveidot un nostiprināt prasmes orientēšanās sportā; popularizēt un veicināt veselīgu dzīves veidu, kā arī ieinteresēt vecākus sportot kopā ar saviem bērniem. Sacensību laikā dalībniekiem bija sagatavoti arī īpaši kontrolpunkti, ar iespēju pārbaudīt vai papildināt zināšanas par Latvijas valsts vēsturi.
Sacensību organizatoriem un dalībniekiem šogad bija iespēja izmantot elektroniskās atzīmēšanās ierīces SIAC , kā arī skolu un apmācības komplektu (rezultātu nolasītāju un SI stacijas) , kā arī tika izmantoti jauni kontrolpunktu mieti un prizmas, kas ir iegādāti projekta Nr.19-09-AL12-A019.2202-000005“Inventāra iegāde orientēšanās, distanču slēpošanas un orientēšanās ar slēpēm popularizēšanai un attīstīšanai Grundzāles pagastā”, kuru īsteno biedrība Orientēšanās sporta klubs “Azimuts”. Projekta ietvaros iegādāts jau arī slēpošanas trenažieris SKI ergo-2, kuru dalībniekiem bija iespēja iemēģināt pēc sacensībām.
Projekta realizācija kļuva iespējama , piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. – 2020.gadam apakšpasākuma 19.2 “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” līdzekļus. Projekta kopējās izmaksas ir 17558,33 EUR, no kurām Lauku atbalsta dienests finansē 15802,49 EUR, savukārt 1755,84 EUR ir biedrības Orientēšanās sporta klubs “Azimuts” līdzfinansējums. Projektu plānots pabeigt līdz 2020. gada 1. jūnijam.
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai (ELFLA) pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē ŠEIT.
Izsakām pateicību sacensību atbalstītājiem “Kārumu fabrikai” un “Very Berry” .
“Grundzāles nakts” rezultāti:V-8 | |||
1. | Raivo Sarkangalvis | Grundzāles pamatskola | 12:16 |
2. | Roberts Zirdziņš | Grundzāles pamatskola | 17:29 |
3. | Artūrs Kalniņš | Grundzāles pamatskola | 17.35 |
V-10 | |||
1. | Artis Harkins | Grundzāles pamatskola | 35:56 |
V-12 | |||
1. | Markuss Jānis Pommers | Grundzāles pamatskola | 33:33 |
2. | Gustavs Lubūzis | Grundzāles pamatskola | 33:37 |
3. | Aleksis Ziemiņš | Grundzāles pamatskola | 33:56 |
4. | Leo Lucāns | Grundzāles pamatskola | 34:05 |
V-15 | |||
1. | Matīss Kalniņš | Grundzāles pamatskola | 31:51 |
2. | Toms Vilemsons | Grundzāles pamatskola | 35:22 |
3. | Gustavs Kristers Melbārdis | Grundzāles pamatskola | 35:28 |
4. | Dainārs Bušs | Grundzāles pamatskola | 35:37 |
5. | Roberts Gurovs | Gaujienas pamatskola | 53:05 |
V-18 | |||
1. | Renārs Kļaviņš | Grundzāles pamatskola | 27:38 |
2. | Uvis Sproģis | Gaujienas pamatskola | 29:24 |
3. | Kristers Lārmanis | Gaujienas pamatskola | 31:10 |
Meistari | |||
1. | Aivis Zetmanis | Smiltene | 31:39 |
2. | Jānis Bormanis | Grundzāle-Smiltene | 36:06 |
3. | Raivis Kalniņš | Gaujiena | 38:15 |
4. | Valērijs Proselkovs | Seda | 46:00 |
Tautas Klase | |||
1. | Kaspars Abuls | OK Azimuts | 51:21 38 KP |
2. | Ģirts Pakalns | Grundzāle-Smiltene-Probild. | 66:40 38 KP |
3. | Lauris Zubovs | Grundzāle | 37:42 33 KP |
V-50 Veterāni | |||
1. | Sarmis Āboliņš | Alūksne | 40:18 |
V-65 Superveterāni | |||
1. | Aldis Lapiņš | Smiltene | 31:44 |
2. | Māris Lapiņš | Smiltene | 49:07 |
S-8 | |||
1. | Felicita Sarkangalve | Grundzāles pamatskola | 12:14 |
2. | Dārta Pauliņa | Grundzāle | 12:49 |
3. | Tīna Zeiļuka | Smiltene | 12:50 |
4. | Laima Puriņa | Grundzāles pamatskola | 17:55 |
5. | Ramona Puriņa | Grundzāles pamatskola | 38:14 |
S-10 | |||
1. | Elza Lucāne | Grundzāles pamatskola | 75:11 |
2. | Melānija Mieze | Grundzāles pamatskola | 75:15 |
3. | Laura Matveja | Grundzāles pamatskola | 75:47 |
S-12 | |||
1. | Kitija Abula | Grundzāles pamatskola | 23:42 |
2. | Elīna Bačka | Grundzāles pamatskola | 30:44 |
3. | Ketija Ozola | Grundzāles pamatskola | 30:45 |
S-15 | |||
1. | Marta Kalniņa | Gaujienas pamatskola | 32:07 |
2. | Anete Stabiņa | Grundzāles pamatskola | 36:38 |
S-18 | |||
1. | Hanna Gabriela Ziemiņa | Grundzāles pamatskola | 27:56 |
S-45 | |||
1. | Daiga Krēsliņa | Lejasciems | 28:36 |
2. | Sanita Sproģe | Gaujiena | 32:24 |
Meistares | |||
1. | Inga Bormane | Grundzāle- Smiltene | 34:35 |
2. | Sintija Levica | Grundzāle | 49:30 |
Tautas klase | Visas uzvarētājas | ||
Alise Valaine Kalniņa | Grundzāle | 34:17 | |
Kristīne Sausiņa | Grundzāle | 55:29 | |
Antra Kļaviņa | Mēri | 55:50 | |
Alda Zvejniece | Grundzāle | 56:35 | |
Inga Lazdiņa | Grundzāle | 56:46 | |
Ģimenes | |||
1. | Solovjovu ģimene | Grundzāles pamatskola | 29 KP |
2. | Zetmaņu ģimene | Smiltene | 27 KP |
3. | Skudru ģimene | Grundzāles pamatskola | 26 KP |
4. | Ābeltiņu ģimene | Grundzāle | 24 KP |
Informāciju iesūtīja:
Māris Stabiņš, Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs