2021. gada 12. jūn.
A- A A+
Viegli lasīt

Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām

14. jūnijā, 10:30 sāksies piemiņas pasākums pie pieminekļa “Sašķeltā ģimene” lasījums sāksies 11:00
Šī gada 14. jūnijā aprit 80 gadu kopš Padomju Savienība pēc Latvijas okupācijas organizēja pirmās masu deportācijas – 1941. gadā tika izsūtīti vairāk nekā 15 tūkstoši Latvijas pilsoņu.
Pieminot deportāciju upurus, 14. jūnijā no plkst. 11.00 pasākumā ar nosaukumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” vienlaikus visā Latvijā tiks lasīti 1941. gadā izsūtīto Latvijas iedzīvotāju vārdi. Piemiņas pasākumi notiks arī tautiešu mītņu zemēs ārpus Latvijas.
Smiltenes novada pašvaldībā vārdu lasīšana notiks pie piemiņas akmens “Sašķeltā ģimene” Atmodas ielā 2. Šeit kopumā tiks lasīti 63 deportēto cilvēku vārdi. Lasījumus veiks Kristiāna Kļaviņa. Pirms vārdu lasīšanas 10:30 svinīgu uzrunu teiks Smiltenes novada mērs Edgars Avotiņš un Smiltenes Evaņģēliski Luterāņu draudzes Mācītājs Reinis Kulbergs ar muzikālu priekšnesumu uzstāsies Mūzikas skolas audzēkņi.
Pasākumu Smiltenes novadā rīko Smiltenes novada Kultūras centrs
Lasījumi tiks straumēti reāllaikā platformās LSM.lv un LNB.lv, kur būs pieejama “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” izstrādāta digitāla Latvijas karte ar apkopotām saitēm uz tiešraidēm no pasākumiem pašvaldībās. Šajā kartē vēlāk tiks ievietoti arī piemiņas pasākumu videomateriāli, kā arī dati par deportētajiem, lai veidotu un attīstītu publiski pieejamu tiešsaistes platformu, kas vizualizē deportācijas Latvijā, palīdzot aptvert apmēru un sekas, parādot statistiku un vienlaikus ļaujot izsekot individuāliem izvesto cilvēku stāstiem.
Piemiņas pasākumu “Aizvestie. Neaizmirstie. 80 gadi kopš 14. jūnija deportācijām” rīko Valsts prezidenta kanceleja un Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar ekspertiem no Latvijas Nacionālā arhīva, “Karšu izdevniecības Jāņa sēta” un sabiedriskajiem medijiem.

 Lūdzam visiem būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības nosacījumus!

Informāciju sagatavoja

Gita Ozoliņa

Smiltenes novada KC mākslinieciskā vadītāja

KalendārsSlider