2020. gada 1. okt.
A- A A+
Viegli lasīt

Iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties reģionālajā ideju darbnīcā “Vidzemes demogrāfiskais portrets”

Valsts pētījumu programmas projekts “DemoMig” un Vidzemes plānošanas reģions aicina uz “Reģionālo ideju darbnīcu: Vidzemes demogrāfiskais portrets”, kas 22. oktobrī notiks Līgatnē, pasākumu vietā ZEIT, Gaujas ielā 4.

Reģionālās ideju darbnīcas ieguvumi balstās uz pētnieku, reģiona iedzīvotāju, pašvaldību pārstāvju un uzņēmēju diskusiju un vajadzību apzināšanu. Darbnīca tiek rīkota pētījuma “Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem” ietvaros.

Projekta mērķis ir izvērtēt un rast risinājumus migrācijas un demogrāfijas izaicinājumiem, lai sekmētu ilgtspējīgas un saliedētas sabiedrības attīstību Latvijā.

VPP projektā tiks meklēti Latvijai piemēroti risinājumi novecošanās, migrācijas, darba spēka trūkuma un reģionālās attīstības jomās.

Ar ideju darbnīcas palīdzību skaidrosim:

  • reģiona problēmas un izaicinājumus ar ko saskaras iedzīvotāji;
  • iedzīvotāju koncentrēšanos un pārvietošanās reģionā;
  • kultūru un izglītību kā priekšnosacījumu reģiona attīstībai;
  • meklēsim ierosmes migrācijas un demogrāfijas izaicinājumu mazināšanai.

Pētījumu, izmantojot inovatīvu starpdisciplināru pieeju, īsteno atzīti demogrāfijas, ģeogrāfijas, socioloģijas, izglītības, ekonomikas, tūrisma un migrācijas jomas eksperti, kas pārstāv Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāti, Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Projekta vadītāja Prof. Zaiga Krišjāne.

Kontaktinformācija:

Projektu asistente Vidzemes plānošanas reģionā Marta Riekstiņa, tel. 25865495; e-pasts: [email protected]

Vadošā pētniece Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē, Dr. Elīna Apsīte-Beriņa, tel. 28613939; e-pasts: [email protected] 

Pasākuma programma: 

  • 9:30 Reģistrācija un rīta kafija
  • 10:00 Atklāšana
  • 10:10 Ilgtspējīgas un saliedētas Latvijas sabiedrības attīstība: risinājumi demogrāfijas un migrācijas izaicinājumiem (projekta vadītāja prof. Zaiga Krišjāne)
  • 10:30 Demogrāfijas un migrācijas izaicinājumi Vidzemes reģionā (projekta vadošie pētnieki: asoc. prof. Māris Bērziņš un prof. Juris Krūmiņš)
  • 11:10 Ideju darbnīca par reģiona ilgtspējīgu attīstību.

Izmantojot World Cafe metodi apzināsim dalībnieku viedokļus par izaicinājumiem reģiona attīstībai, ko rada demogrāfiskie procesi un migrācija, sabiedrības novecošanās, kā arī par cilvēkkapitāla piesaisti un noturēšanu reģionos, par kultūras nozīmi reģionu revitalizācijai, izglītību un inovācijām.

  • 13:30 Noslēgums un kopīgas pusdienas

 

PIETEIKŠANĀS: https://ej.uz/DemoMigVidzeme

Vairāk informācijas: www.vidzeme.lv

Pieteikšanās darbnīcai līdz 15. oktobrim. Dalība pasākumā ir bezmaksas. Aicinām reģistrēties laicīgi, vietu skaits ierobežots!

Slider