2021. gada 18. maijs
A- A A+
Viegli lasīt

Valsts veselības apdrošināšanas platformai pieslēgta pirmā datubāze

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka valsts veselības apdrošināšanas platformai, kas nodrošinās iedzīvotāju apdrošināšanas statusu atspoguļošanu tiešsaistē, ir veiksmīgi pieslēgta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datubāze. Platformā ielādēta datubāzes informācija par Latvijas iedzīvotājiem un to valsts piederības statusiem, politiski represētajām personām, nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem un citi dati.

Vienlaikus uzsākts darbs pie pārējo datubāžu pakāpeniskas pieslēgšanas. Šobrīd platformai tiek pieslēgtas Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datubāzes, kā arī Aizsardzības ministrijas datubāze ar informāciju par militārajiem pensionāriem. Kopumā platformai tiks pievienotas 13 lielās valsts datubāzes, kā arī virkne ar mazākām datubāzēm.

Paralēli datubāžu pievienošanas procesam tiek veikta ielādēto datu kvalitātes pārbaude, tajā skaitā, lai pārliecinātos, vai dati korekti un regulāri atjaunojas atbilstoši datubāžu turētāju veiktajām datu aktualizēšanām u.c. izmaiņām.

Kā ziņots iepriekš, ņemot vērā veicamos datubāžu pieslēgšanas darbus, no 2019. gada 1. janvāra līdz īpašam NVD paziņojumam visas ārstniecības iestādes ievēro 2018. gada pacientu pieņemšanas nosacījumus – neiedalot pacientus apdrošinātajos un neapdrošinātajos.

Vienlaikus NVD atgādina, ka iedzīvotāji, kuri veic sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā nodokļu režīmā vai atbilst kādai no 21 valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām (pensionāri, Nodarbinātības valsts aģentūrā reģistrējušies bezdarbnieki u.c.), ir apdrošināti automātiski. Savukārt neapdrošinātie iedzīvotāji pilna pakalpojuma apjoma saņemšanai var veikt brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas.

Iedzīvotāji, kuri nav apdrošināti, varēs saņemt pamata “groza” pakalpojumus – ģimenes ārsta praksē sniegto ārstniecību (t. sk. izmeklējumus, kurus var interpretēt ģimenes ārsts), valstī noteiktās profilaktiskās pārbaudes, neatliekamo medicīnisko palīdzību, grūtnieču aprūpi, kompensējamos medikamentus  noteiktām diagnožu grupām. Pamata grozā papildus arī iekļautas valsts prioritārās programmas – onkoloģija (t. sk. “zaļais koridors”) un programma sirds un asinsvadu slimību agrīnai atklāšanai.

Turpretim apdrošinātie iedzīvotāji varēs saņemt plašāku medicīnas pakalpojumu klāstu papildus pamata “grozā” ietilpstošajam – speciālistu konsultācijas, plaši diagnostiskie un laboratoriskie izmeklējumi, plānveida ārstniecība slimnīcā, tajā skaitā operācijas, valsts kompensējamās zāles u.c.

Noskaidrot to, vai iedzīvotājs atbilst kādai no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām, vai arī viņam ir jāveic brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, iespējams, aizpildot tiešsaistes (online) testu vietnē www.apdrosinaties.lv. Līdz šim tests ir aizpildīts vairāk nekā 124 tūkstoši reižu.

Informāciju sagatavoja:
Evija Štālberga,
Nacionālā veselības dienesta
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

Kalendārs

Slider