2020. gada 11. aug.
A- A A+
Viegli lasīt

Simbolika

Smiltenes novada ģerbonis 

Apstiprināts: 2010.gada 30.jūlijā. Ģerboņa pamats veidots zelta krāsā, uz tā zils rudzupuķes zieds ar deviņām ziedlapiņām, kas simbolizē visu novadu – Smiltenes pilsētu un astoņus apkārtējos pagastus. Smiltenes novada ģerboņa heraldiskais apraksts „Zelta laukā rudzupuķes zieds dabiskās krāsās”.

Karogs 

2012. gada 28.jūnijā Smiltenes novada domes sēdē ar vienprātīgu deputātu balsojumu, ņemot vērā iedzīvotāju balsojuma rezultātus, apstiprināts Smiltenes novada karoga mets. 

Karogs ir taisnstūra formas audums ar platuma un augstuma attiecību 1: 2.  Karoga svītru attiecība ir 3:1:3. Baltā svītra karogā simbolizē ceļu. Ceļš iet pa vidu dzeltenajam rudzu laukam, kurā, kā rudzupuķes zieds, uzplaucis Smiltenes novads. Karoga vidū abās pusēs attēlots krāsains Smiltenes novada ģerbonis, kurš platumā ir 1/3 no karoga platuma. Ģerbonis ar rudzupuķi ir Smiltenes novada simbols, kurā katra ziedlapa apzīmē 8 pagastus un Smilteni.

Dzeltenās krāsas laukums simbolizē fizisku spēku, pieredzi, intelektu un zināšanas.

Baltā krāsa karogā simbolizē mieru, drošību,  ticību  un kārtību, kas ir piemērota vide, lai tajā attīstītos, augtu un pilnveidotos.

 

Dzeltenā krāsa ir arī Smiltenes pilsētas karoga krāsa, tādā veidā novada karogā tiek ietverta arī pilsētas identitāte. Smiltenes novada karoga meta autore ir vietējā māksliniece un Smiltenes novada ģerboņa idejas autore Ginta Špate.

Smiltenes novada logo

Šim ģerbonim ir pielāgots arī jauns Smiltenes novada logo un devīze „Smiltenes novads – vieta, kur augt!”

 

Smiltenes pilsētas ģerbonis 

Apstiprināts 1925. gada 31. oktobrī. Ģerboņa vairogs zilā krāsā. Vairoga apakšējā daļā attēloti trīs zelta pakalni — Jāņu kalns, Lazdu kalns un Pilskalns. Pāri kalniem, vairoga augšdaļā, uz labo pusi laižas trīs sudraba vanagi, kas simbolizē stipru garu, spēku un augstus mērķus.

Smiltenes pagasta ģerbonis

Apstiprināts 2017.gada 10.oktobrī.  Ģerboņa apraksts: skaldīts ar sudrabu un sarkanu; 1. laukā augoša sarkana lilija.

Launkalnes pagasta ģerbonis

Apstiprināts 2005.gada 15.jūlijā.  Ģerboņa apraksts: Skaldīts: 1. – zaļā laukā raibs dzenis, 2. – sudraba laukā zaļš šaurkrusts.

Slider