2019. gada 15. sept.
Viegli lasīt

Remigrācija

Lai uzsāktu mērķtiecīgu darbu remigrācijas veicināšanai, 2018. gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu, nodrošinot vienu reģionālo koordinatoru katrā plānošanas reģionā. Koordinatori palīdz tautiešiem atgriezties mājās, bet pašvaldībām – atgūt savus iedzīvotājus.

Ikvienam interesentam ir iespēja bez maksas saņemt reģionālā koordinatora konsultāciju par sev aktuāliem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā konkrētā reģionā. Koordinators vienlaikus ir atbalsta persona, kas palīdz ārvalstīs esošajiem tautiešiem attālināti izvērtēt priekšrocības pārdomātam lēmumam, kā arī sagatavoties, lai veiksmīgi atgrieztos Latvijā.

Katram remigrantam ir individuālas vajadzības un apstākļi, kas jāņem vērā, tādējādi saziņas gaitā tiek apzināti visi interesējošie jautājumi, uz kuriem koordinators Latvijā palīdz rast atbildes, nepieciešamības gadījumā sadarbojoties arī ar pašvaldības un valsts iestādēm.

Kopš 2018.gada maija arī Smiltenes novads aktīvi iesaistās remigrācijas projektā, ar mērķi sniegt informatīvu atbalstu, lai veicinātu novadnieku un tautiešu atgriezšanos Latvijā un Smiltenes novadā.

Par dzīvesvietas, darba, izglītības vai jebkuriem citiem jautājumiem, kas saistīti ar atgriešanos Latvijā vai dzīves uzsākšanu Smiltenes novadā, aicinām sazināties ar Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciālisti, kontaktpersonu reemigrācijas jautājumos- Ingu Kovalu, e-pasts inga.kovala@smiltene.lv, t.29613117. 

Remigrācijas koordinators Vidzemē

Reģionālais reemigrācijas koordinators tautiešiem, kuri plāno atgriezties Latvijā, palīdz ar praktisku informāciju un ieteikumiem jautājumu risināšanā.

Kontaktinformācija saziņai:

E-pasts: ija.groza@vidzeme.lv

Tālr.: (+371) 29287585

Vairāk informācijas www.vidzeme.lv

Noderīga informācija atgriežoties

Vidzemes plānošanas reģions ir apkopojis informāciju par jautājumiem, kas varētu būt īpaši aktuāli īsi pirms vai tūlīt pēc atgriešanās uz dzīvi Latvijā.

Uzzini vairāk par uzņēmējdarbības uzsākšanu, darba, izglītības iespējam, dzīvesvietas deklarēšanu un citām aktualitātēm www.vidzeme.lv.

“Palīdzam atgriezties pašu sētā”

“Palīdzam atgriezties pašu sētā” ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotais pilotprojekts “Reģionālais remigrācijas koordinators”. Tas tiek ieviests saskaņā ar 2016. gadā Valdības rīcības plānā noteikto uzdevumu, kas paredz atbalstīt pasākumus ārvalstīs dzīvojošo tautiešu politiskai un pilsoniskai līdzdalībai, iesaistei Latvijas ekonomiskajā un kultūras dzīvē, izglītībā un zinātnē. Tāpat projekts paredz arī atbalstu ārvalstīs dzīvojošām ģimenēm, kuras apsver iespēju atgriezties Latvijā.

Mājas lapā www.paps.lv iespēja uzzināt aktuālo informāciju un sazināties ar Latvijas reģionu koordinatoriem!

Dzīvoju un strādāju Smiltenes novadā!

Kalendārs

Youtube

Slider
Pieteikties jaunumu saņemšanai e-pastā